Serie A: Η Ίντερ νίκησε με ανατροπή την Μίλαν και πάτησε κορυφή - Kamarini.com

Breaking

Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020

Serie A: Η Ίντερ νίκησε με ανατροπή την Μίλαν και πάτησε κορυφή

featured image

Η Μίλαν προηγήθηκε με 0-2, αλλά η Ίντερ το έκανε 4-2 και έπιασε τη Γιουβέντους στην 1η θέση.

Το ντέρμπι στο Μιλάνο ήταν… ντερμπάρα, με τους «νερατζούρι» να αναδεικνύονται νικητές. Και με τι τρόπο! Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, από τα γκολ των Ρέμπιτς (40″) και Ιμπραΐμοβιτς (45″), αλλά δεν τα παράτησε.

Έτσι, στο δεύτερο ημίχρονο έκανε μια πολύ μεγάλη ανατροπή, μειώνοντας με το σουτ του Μπρόζοβιτς στο 51″, ισοφαρίζοντας με το σουτ του Βεσίνο στο 53″ και παίρνοντας τελικά τη νίκη με την κεφαλιά του Ντε Φράι στο 70″ (3-2) και το γκολ του Λουκάκου στο 93″ (4-2)!

Με αυτή τη νίκη η Ίντερ πήγε στους 54 βαθμούς, όσους έχει και η Γιούβε, ενώ στους 53 είναι η Λάτσιο, η οποία με γκολ του Καϊσέδο στο 41″, από κοντά, πέρασε από την έδρα της Πάρμα (0-1) και είναι κι αυτή στη μάχη του τίτλου.