![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2018/10/823382.jpg)
Κοινή συνάντηση είχαν χθες το βράδυ ο δήμαρχος Αθηναίων Γιώργος Καμίνης, ο υποψήφιος από σήμερα δήμαρχος Παύλος Γερουλάνος και ο προτεινόμενος από τη ΔΗΜΑΡ για το αξίωμα νυν αντιδήμαρχος Λευτέρης Παπαγιαννάκης.
Την πρωτοβουλία πήρε ο κ. Καμίνης με τις δυο ιδιότητες του δημάρχου Αθηναίων και του επικεφαλής της επιτροπής του Κινήματος Αλλαγής για τις αυτοδιοικητικές υποψηφιότητες. Σύμφωνα με πληροφορίες του Αθηναϊκού Πρακτορείου Ειδήσεων η συνάντηση, έγινε σε πολύ καλό κλίμα, και στόχος του κ. Καμίνη, είναι ο προοδευτικός χώρος να συνεχίσει ενιαίος και ισχυρός την πορεία που έχει χαραχθεί στην Αθήνα.
Την επόμενη εβδομάδα πρόκειται να πραγματοποιηθούν οι εσωκομματικές διαδικασίες στο Κίνημα Αλλαγής για να ληφθεί η τελική απόφαση για ποιον υποψήφιο θα στηρίξει για τον δήμο της Αθήνας.