Ημίχρονο: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 1-0 - Kamarini.com

Breaking

Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Ημίχρονο: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 1-0

featured image

Με προβάδισμα ενός γκολ ο Ολυμπιακός προηγείται της ΑΕΚ με 1-0 στο ημίχρονο στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά και στο 9ο λεπτό 9" μετά υπέροχη συνεργασία του Ελ Αραμπί με τον Σουντανί, ο οποίος γύρισε στην καρδιά της άμυνας ο Σεμέδο με προβολή την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0!

Στο 26ο λεπτο μετά από ψαλιδάκι-απομάκρυνση του Καμαρά και κακή συνεννόηση του Βράνιες με τον Τσιντώτα, ο Ελ Αραμπί έκλεψε την μπάλα, απέφυγε τον Τσιγκρίνσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Ωστόσο, ύστερα από χρήση του VAR το γκολ δεν μέτρησε για χέρι του Γκιλιέρμε στην αρχή της φάσης.

Στο 44ο λεπτό οι παίκτες του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Βράνιες σε σέντρα του Τσιμίκα, αλλά στο ριπλέι φάνηκε πως η μπάλα βρίσκει στο στήθος του.